April 24, 2019

Festival “Children of the World”

This article, written by our own Fundraising Coordinator, Diana Aleknaitė, was published in “Draugas” newspaper on March 7, 2019.  It tells about the 3rd annual Children’s Festival.  What was unique about this year’s event was the inclusion of Polish and Peruvian entertainers, in addition to several groups of Lithuanian folk dance groups from around the Chicagoland area.  Thanks to all of the volunteers, sponsors and donors who made this event a great success!

 

Vasario 24 dieną, sekmadienį, Pasaulio lietuvių centre įvyko žaisminga ir spalvinga šventė vaikams – jau 3-asis Vaikų festivalis. Pirmąkart šiemet tai tapo tarptautiniu renginiu, nes be mums jau gerai pažįstamų vaikų šokių ansamblių, repetuojančių PLC „Grandies“ bei „Suktinio“, Ruta‘s Dance studio, iš Čikagos šiaurinių rajonų atvykusių svečių „Rusnės“ kolektyvo, taip pat sulaukėme vaikų tautinių kolektyvų iš Lenkijos kultūrinio centro Lemonte bei Peru folklioro centro Čikagoje. Todėl nenuostabu, kad ir festivalio pavadinimas toks skambus „Pasaulio vaikai“ („Children of the World“).

Festivalį organizavo „Suktinio“ šokių ansamblio vadovės Lidija Ringienė, Aušra Karalienė, Miglė Gaigalas bei Giedrė Eleksytė Knieža. Neįmanoma išsiversti be tėvelių pagalbos, kurie prisidėjo prie renginio organizavimo ir vaikų užsiėmimų stotelių bei užkandžių stalo koordinavmo. Po koncerto vaikučiai piešė, karpė, vėrė karolius. Daug vaikų būriavosi prie henos tatuiruočių stalelio, kurias piešė Emilija Deržanauskas. Spalvingais balionų žaislais, kaip visada, džiugino mūsų linsmasis ponas Vytautas Vizgirda. Vaikučiams veidelius piešė  skautės savanorės, po pasirodymo vaikučiai vaišinosi pica, Baltic Food Distributing dovanotais Dadu ledais.

Vaikams smagu vieniems kitus pamatyti, pasidžiaugti, kiek gi vis dėl to nemažai yra šokančių vaikučių. Kokie gražūs ir spalvingi visų kostiumai. Dabar, kai vis sunkiau vaikus įtikinti didžiuotis savo šaknimis ir savo tautinio rūbo svarba, nepaprastai malonu buvo sulaukti ir kitataučių vaikų kolektyvų. Atsirado ir vaikų, kurie vieni kitus pažįsta iš mokyklos ir nežinojo apie vieni kitų užklasinę veiklą. Teko stebėti, kaip jie apžiūrinėjo vieni kitų kostiumus. Tai pažinimo ir mokymosi procesas. Peru tautinio kolektyvo vadovas prieš kiekvieną pasirodymą paaiškino šokio ir muzikos kilmę.

Tautinis šokis yra mūsų identitetas ir to mokydami savo vaikučius gyvendami toli nuo savo šalies, mokome juos gerbti savo šaknis, didžiuotis savo kilme. Tikiuosi, kad kitais metais tai taps dar didesne švente ir dalyvių bei žiūrovų skaičius dar paaugs. Investuokime į savo vaikus, juk jie mūsų ateitis.

Tekstas: Diana Aleknaitė

Nuotraukų autoriai: Arūnas Giedmintas ir Diana Aleknaitė

Publikuota: laikraštyje “Draugas”. Nr. 27. Kovo 7 d., 2019